Zalety depilacji pastą cukrową

Sposoby na depilację są różne – jedne kobiety wolą mniej bolesne metody, dlatego wybierają najzwyklejsze maszynki, a inne, nieco odporniejsze na ból, preferują depilatory czy depilację woskiem. Można powiedzieć, że gdzieś tam pomiędzy nimi znajduje się depilacja pastą cukrową. Sposób ten jest skuteczniejszy niż golenie maszynkami, a jednocześnie mniej bolesny niż depilacja woskiem.

Depilacja pastą cukrową dawniej i dziś

Zapewne mało osób wie, że pasta cukrowa wykorzystywana był już przez Arabki, które depilowały się za pomocą karmelu. Dziś pasta cukrowa składa się z soku z cytryny i mieszanki ziół, łagodzących podrażnienia. Wiele osób przyrządza taką pastę samodzielnie w domu.

Jakie zalety ma depilacja pastą cukrową?

Przede wszystkim warto zauważyć, że w przeciwieństwie do gorącego wosku (którym bardzo łatwo się poparzyć, jeśli próbujemy wykonać zabieg w domu) pasta cukrowa ma temperaturę ciała, dlatego nie powoduje podrażnień czy oparzeń skóry. Ponadto występowanie naturalnych składników, czyli cukru, wody i soku z cytryny gwarantuje nam całkowite bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą. Po depilacji możemy bardzo łatwo zmyć pastę wodą (z woskiem już tak szybko nie pójdzie) – nie potrzebujemy żadnych chemicznych substancji do jej usunięcia. Musimy również zwrócić uwagę na bardzo ważny fakt – o ile wosk w czasie depilacji przykleja się również do skóry, to pasta cukrowa okleja jedynie włoski. Dzięki temu jej usuwanie jest mniej bolesne. Kolejną ważną zaletą jest wymagana długość włosków – jedynie 1-2 milimetry wystarczą, by depilacja była skuteczna.

Więcej informacji o zabiegu w salonie kosmetycznym oraz przykładowe ceny depilacji pastą cukrową, znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl/.

Jakie są rodzaje depilacji cukrowej?

Depilacja pastą cukrową może być przeprowadzona na zimno lub na ciepło. W przypadku wersji ciepłej, umieszczamy miseczkę z pastą w gorącej kąpieli wodnej. Gdy pasta się rozpuści, nabieramy niewielką ilość drewnianą lub plastikową szpatułką, a następnie rozprowadzamy pastę na wybranym fragmencie ciała. Później przyklejamy do pasty pasek materiału, delikatnie gładzimy go palcami, a następnie zrywamy energicznym ruchem.