Zadbaj o swoje dłonie zimą!

Zima to czas, kiedy dłonie przeżywają istny horror. Ciągłe zmiany temperatury sprawiają, że skóra jest nastawiona na niepożądane działanie warunków atmosferycznych. Co zrobić, aby w te zimniejsze dni zadbać o swoje dłonie?

Jednym ze sposobów na pielęgnację jest medicure spa, o czym można się przekonać na http://www.easynails.eu. Zastosowanie kąpieli parafinowej dłoniom może stać się dla nich istnym panaceum i ochronić je przed szkodliwymi skutkami dnia codziennego. Co ciekawe, ten zabieg działa przeciwzmarszczkowo, nadaje blasku skórze i paznokciom oraz sprawia, że są zdrowsze, a skóra bardziej miękka.

To wszystko dzięki ochronnemu działaniu parafiny. Ma ona silne właściwości pielęgnujące, co sprawia, że pełni rolę niewidzialnej powłoki. Okłady zwiększają temperaturę tkanek, pobudzają krążenie krwi oraz intensyfikują pracę gruczołów. Zabieg jest zalecany szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Malowanie paznokci dla wielu kobiet to prosty sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu czy zwykła chwila wytchnienia. Jednak jak wiele z nich używa środków, które powodują dodatkowe podrażnienie skóry właśnie w tych chłodniejszych dniach.

Aby zapobiec niszczeniu skóry oprócz parafiny, warto stosować glicerynę. Posiada właściwości higroskopijne, dzięki czemu zatrzymuje na stałe wodę zawartą w głębszych warstwach naskórka. Dodatkowo dobrze nawilża skórę i sprawia, że jest znacznie miększa, napięta oraz bardziej elastyczna.

W domowych warunkach spokojnie można przygotować, zarówno kąpiel glicerynową, jak i maseczkę. W przypadku pierwszej z nich wystarczy miska z ciepłą wodą, cztery łyżki gliceryny oraz sok z cytryny. Kąpiel dla dłoni powinna trwać 15 minut.

Maseczkę przygotowuje się łącząc glicerynę z sokiem z cytryny. Tak przygotowaną maść należy rozsmarować na dłoniach i pozostawić tam na ok. 10 minut. Później trzeba zmyć maseczkę, a skórę dobrze nawilżyć odżywczym kremem.

Dzięki takim sposobom dłonie zimą będą zdrowsze, bardziej miękkie i odżywione.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.