Wyrzeknij się wypadających włosów!

W dobie kultu zgrabnego i wysportowanego ciała zaczynamy się nagminnie odchudzać. Rozpoczynamy wówczas dietę na całe życie. Nie potrafimy zahamować naszych pragnień w drodze po perfekcyjną sylwetkę.

Takie rygorystyczne postępowanie wpływa na nasze słabnące samopoczucie oraz kondycję włosów. Zaczynają być one łamliwe i kruche. Z czasem zauważamy, iż nie nosimy na głowie tak bujnej czupryny, jak to mieliśmy w zwyczaju. Dostrzegamy znaczne ubytki, a na szczotce całe „gniazda” włosów. Wtedy powinna zapalić nam się czerwona lampka. Jest to bowiem odpowiedni moment, aby zregenerować chlubę każdej kobiety. Od czego zacząć?

Zanim zaczniemy faszerować się niezliczoną ilością specyfików, warto zajrzeć do kuchni. Związkiem mineralnym, którego brak może powodować wypadanie włosów jest żelazo. Jest to składnik produktów pochodzenia zwierzęcego. Pocieszając wegetarian śladowe ilości ów komponentu znajdziemy w jajkach, fasoli, pistacjach i suszonych owocach. Produkty roślinne zawierają żelazo, ale w ilościach mniej przyswajalnych. Ziołowe herbaty nie tylko poprawią nasz nastrój, ale umożliwią włosom odzyskanie sprężystości i odporności. Od pewnego czasu zauważamy trend związany z piciem napojów z dodatkiem drożdży, które zawierają witaminy z grupy B. Biotyna wpływa pozytywnie na prawidłowy rozrost włosów i ma właściwości pielęgnacyjne.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „wypadanie włosów kosmetyki” nasze kolejne kroki powinniśmy skierować do apteki. Znajdziemy tam produkt na bazie wyciągu z chinowca, witamin i innych składników mineralnych. Jest to medykament w formie kapsułek, które uodparniają włosy na czynniki zewnętrzne. Zanieczyszczone powietrze sprzyja starzeniu się włosów, co w konsekwencji doprowadza do ich wypadania. Wyciąg z chinowca pobudza korzeń włosa i gwarantuje przyswajanie aminokwasów siarkowych. Ponadto kosmetyki przeciw wypadaniu włosów, które zawierają związki siarkowe odbudowują łodygę koniuszków, a tym samym wpływają na lepsze odżywianie cebulek włosowych.

Odżywki do włosów wypadających to ewenement na skalę światową. Tak są bowiem stworzone, aby jednocześnie zapewnić intensywną regenerację i nawilżyć bez obciążenia. Niepospolity, kompleksowy dobór składników wnika wgłąb skóry głowy i reguluje ubytek międzykomórkowy. Nawet mikrouszkodzenia są naprawiane już w początkowych stadiach. Dodatkowym atutem jest łatwość w użyciu i natychmiastowe rezultaty. Cena oscyluje wokół kilkunastu złotych. Kondycja naszych włosów jest przecież bezcenna i warto w nią zainwestować.

Sprawdź ofertę odżywek do włosów przeciw wypadaniu na stronie http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/basil-element/339-basil-element-odzywka-wzmacniajaca-przeciw-wypadaniu-wlosow-5904567055969.html