Walizka idealna na absolutnie każdą podróż

5836adb371350

Wybór walizki wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak by się to mogło wydawać. Przede wszystkim dzisiaj warto zauważyć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli walizek- różnią się one między sobą wielkością, materiałem, z jakiego są wykonane, ilością kieszeni, wagą, producentem, kolorem i wieloma innymi rzeczami.

Którą z nich wszystkich wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas kupna? O tym powie niniejszy artykuł.

Firma

Na początek- którą firmę wybrać? Oczywiście zwykłą walizkę znajdziemy w każdym supermarkecie, jeśli jednak chcemy mieć gwarancję użycia wysokiej jakości materiałów i pełnej wygody oraz wytrzymałości walizki lepiej zainwestować w dzisiejszego lidera – markę Puccini.

Walizki podróżne Puccini charakteryzuje elegancja i dbałość o nawet najdrobniejsze elementy. Ponadto mamy tutaj bogatą ofertę walizek – wiele rozmiarów, modeli, kolorów. Wybór należy do nas! Warto nadmienić, że w sklepach Puccini często organizowane są korzystne promocje – na pewno coś wtedy znajdziemy!

Wielkość, materiał

Przechodzimy do bardzo ważnej kwestii – jak wybrać wielkość walizki? To zależy od tego, czym podróżujemy. Jeśli są to linie lotnicze, szczególnie te tańsze to walizki, które możemy wziąć na pokład samolotu maj pewne limity wagi i wielkości. Ponadto w niektórych tańszych liniach jest tak, że tylko taki bagaż można wziąć bezpłatnie. Warto wtedy zainwestować w walizki kabinowe – spełniają one wymogi najpopularniejszych linii lotniczych. Jeśli zaś podróżujemy innym środkiem to wielkość walizki praktycznie zależy tylko od naszych preferencji.

Warto jeszcze dodać, że walizki mogą być twarde – wykonane np. z polipropylenu. Wtedy są one bardzo odporne na wszystkie urazy mechaniczne. Z kolei walizki miękkie są bardziej elastyczne – można więcej rzeczy w nie „upchnąć”.

Kółka i uchwyt

Następnym punktem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu walizki są kółka. Oczywiście walizki na kółkach to absolutny must have – inne są najzwyczajniej niewygodne. Kółka przede wszystkim muszą one być wykonane z wysokiej jakości materiału i być w pełni sprawne – to należy sprawdzić będąc jeszcze w sklepie. Modele z czterema kółkami są wygodniejsze – można je prowadzić obok siebie jednak należy pamiętać, że dodatkowe kółka to zawsze trochę więcej zajętej przestrzeni.

Uchwyt walizki powinien przede wszystkim być sprawny i mieć regulowaną wysokość. Ponadto także musi być z dobrych materiałów. Często bowiem zdarza nam się podnosić walizkę za nie „schowaną” do końca rączkę. Jeśli wykonana jest ona z kiepskich materiałów, to może wtedy pęknąć.

Kolor oraz dodatkowe akcesoria

Na sam koniec należy wspomnieć, że kolor także ma swoje znaczenie. Walizka musi nam się podobać i musimy umieć rozpoznać ją szybko pośród innych walizek. Co więcej – warto podczas zakupu walizki zwrócić uwagę także na inne rzeczy takie jak paski, kieszonki, szelki, przegrody. Tu już każdy z nas musi indywidualnie zdecydować, czego najbardziej potrzebuje.

A zatem, kiedy mamy już kupioną walizkę, spełniającą wszystkie nasze wymagania, to nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć w podróż!

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.