Uczysz się angielskiego? Jak możesz poprawić swoje słownictwo maksymalnie szybko?

template-91490_640Uczysz się języka w szkole albo na uczelni, a szkoła angielskiego to twój drugi dom? Mimo tego poziom twoich umiejętności nie jest zadowalający? Istnieje kilka prostych, nieinwazyjnych sposobów na przyswojenie nowych słówek. Wystarczy nabycie kilku nawyków. Bez obaw – są proste, bezbolesne i nie zabiorą nam cennego wolnego czasu.

Oglądaj filmy i czytaj książki po angielsku. Jedno z dwóch, jeżeli nie lubisz czytać, musisz mieć swoje ulubione filmy lub seriale. Oglądaj je bez lektora, jedynie w wersji z napisami. Chociaż skupisz się na polskich napisach, to podświadomie przyswoisz sobie zwroty używane w języku angielskim. Jeżeli nie jesteś w stanie przetrawić całej książki, przeglądaj anglojęzyczne portale i blogi o tematyce, która cię interesuje. Jeżeli masz jeszcze trochę czasu wolnego, dowiedz się, czy twoja szkoła angielskiego nie dysponuje kursem online. Częstochowa posiada ośrodki z taką ofertą, wystarczy poszukać.

Zaangażuj przyjaciół lub rodzinę. Masz rodzeństwo, albo fajnych współlokatorów? Wybierz sobie jedną osobę, z którą rozmawiasz codziennie i przez pół godziny porozumiewajcie się tylko po angielsku.

Zaangażuj karteczki. Kup te małe, samoprzylepne i poprzyklejaj je na poszczególnych meblach, przedmiotach codziennego użytku itd. Każdą opisz po angielsku. Zdziwisz się, jak szybko nauczysz się tych słówek.

Czatuj. Odwiedzaj portale, także te zagraniczne i rozmawiaj z ludźmi z całego świata. Czat z obcokrajowcem to idealna okazja, aby poćwiczyć umiejętności językowe w praktyce.

Warto pamiętać, że najtrudniej jest zacząć, rozpisać plan działania. Raz wyrobiony nawyk bardzo łatwo jest utrzymać i wzmacniać. Systematyczność na lekcjach, zajęcia dodatkowe w dobrej szkole językowej, jakich w Częstochowie wiele, i wykorzystanie paru z powyższych pomysłów – zdziwisz się, jak szybko język przestanie być problemem.