Pielęgnacja skóry zimą – najważniejsze zasady

Zima to czas, gdy nasza skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Zmiana temperatur, śnieg, deszcz, wiatr czy mróz mogą uszkadzać jej delikatną strukturę i powodować podrażnienia. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia przykładać wagę do profesjonalnej pielęgnacji. Jakie kosmetyki wybierać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.  

Zadbaj o skórę profesjonalnie 

Zima to najgorszy czas dla naszej skóry. Z jednej strony jest ona atakowana przez gwałtowny wiatr, z drugiej pojawiają się również śnieg i niskie temperatury. Dodatkowo – przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach może ją jeszcze przesuszać. Tego rodzaju szok termiczny powoduje, że naczynia krwionośne naprzemienne się kurczą i rozkurczają, co może prowadzić do pojawienia się problemów z naczynkami. Przez to osłabieniu może ulec również naturalna bariera lipidowa naszej skóry. Wówczas skóra staje się bardziej wrażliwa i coraz bardziej podatna na uszkodzenia.  

Pielęgnacja twarzy zimą – nawilżaj! 

Zimą właściwa pielęgnacja skóry to głównie ochrona przed zimnem oraz suchym powietrzem oraz regularne uzupełnianie niedoborów nawilżenia. Gdy pojawiają się chłodniejsze dni i zima wkracza na dobre, to właśnie krem do twarzy o właściwościach silnie nawilżających powinien być must have naszej codziennej pielęgnacji. To nasz najlepszy sprzymierzeniec w walce o piękną i gładką skórę.  

Według ogólnych zaleceń, krem d twarzy powinien mieć tłustą lub półtłustą konsystencję, jednak nie zawsze będzie to dobre dla naszej skóry. Nie każda skóra lubi bowiem bogate formuły i ciężkie konsystencje. Tego rodzaju krem będzie idealny dla skóry suchej i łuszczącej się, jednak już skóra tłusta czy mieszana nie musi być tak szczęśliwa po nałożeniu tego rodzaju kosmetyku.  

Przed wyborem kremu poznajmy najpierw dobrze naszą skórę i przyjrzyjmy się jej potrzebom. Nie lubisz tłustych kremów? W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się tonik z kwasem hialuronowym lub emulsja z wysoką zawartością odżywczych składników. Taki duet może być idealną propozycją do zimowej pielęgnacji.  

Pielęgnacja jest ważna. Pamiętajmy również o zmianie kosmetyków do makijażu. Zimą lepiej sprawdzą się kryjące konsystencje, które dodatkowo ochronią przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Jak wykonać zimowy makijaż krok po kroku? Sprawdź nasz poradnik. 

Pielęgnacja ciała – nawilżaj!  

Nie tylko skóra twarzy jest narażona na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Skóra na całym ciele jest na to narażona. Z tego powodu nieodłącznym elementem pielęgnacji skóry ciała zimą jest krem do ciała lub balsam o bogatej formule. Warto mieć w zasięgu ręki odżywczy krem, który w każdej chwili może zapewnić naszej przesuszonej skórze ulgę. Szczególną uwagę warto zwrócić na ręce, na których najbardziej widać upływający czas. Zimą są one również narażone na działanie śniegu, wiatru czy mrozu, dlatego w torebce każdej z nas powinien znaleźć się porządny krem nawilżający, który ukoi naszą skórę.