Nowoczesne przekłuwanie uszu?

earrings-876380_640Z przekłuwaniem zarówno uszu, jak i innych części ciała, takich jak nos czy pępek, wiąże się wiele mitów. Jeśli chodzi na przykład o nos, wielu ludzi uważa, że po jego przekłuciu można stracić węch lub zmagać się z nieustającym katarem. Niektórzy uważają też, że to nieprawda, że aby „zrobić sobie dziurki”, najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego.

Przekłuwanie uszu w salonie kosmetycznym

Nie jest to oczywiście jedyny sposób i trzeba pamiętać, że nie wszystkie gabinety kosmetyczne oferują wykonanie tego typu zabiegów. Wszystko zależy od tego, w czym specjalizuje się dany salon. Jeden może oferować jedynie różne rodzaje manicure’u i pedicure’u, a inny – zabiegi na twarz czy depilację. Istnieją również takie gabinety kosmetyczne, których specjalnością są różne zabiegi.

Nowoczesna metoda Blomdahl

Blomdahl jest obecnie jedną z najbardziej nowoczesnych metod przekłuwania uszu, nosa czy pępka. Bardzo często zdarza się, że mamy chcą zafundować swoim córeczkom ten pierwszy z zabiegów jeszcze wtedy, kiedy są one bardzo małe. Dzięki metodzie Blomdahl uszy przekłuwane są równocześnie w tym samym czasie, co oszczędza dzieciom nie tylko bólu, ale również stresu związanego z zabiegiem. Co ważne, istnieją także kolczyki hipoalergiczne marki Blomdahl. Jest to bardzo istotne, ponieważ nie zawierają one niklu, który powoduje reakcję alergiczną nawet u 30% populacji kobiet. Kolczyki z tytanu i plastiku medycznego są całkowicie bezpieczne, a spośród ich kilku serii na pewno każda kobieta czy dziewczynka wybierze biżuterię idealną dla siebie.

Trzeba pamiętać, że samo przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, w którym dochodzi do przerwania tkanek, dlatego środowisko, w którym jest wykonywana taka czynność oraz użyte narzędzia muszą być wysterylizowane. Bezpieczeństwo sanitarne i mikrobiologiczne w gabinecie kosmetycznym oferującym przekłuwanie uszu jest najważniejsze. Warto zajrzeć na stronę internetową jednego z salonów w Warszawie, oferujących wykonywanie dziurek na kolczyki w uszach, nosie i pępku właśnie metodą Blomdahl – http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-pepka-blomdahl. W tej zakładce dowiemy się wszystkiego na temat samego zabiegu, jak i możliwości umówienia się na wizytę, a przede wszystkim o tym, jakie są zalecenia kosmetyczek przed i zaraz po wykonaniu tego zabiegu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.