Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne powinny być na porządku dziennym każdej kobiety, które chce o siebie zadbać. Warto zwrócić uwagę na to, że w gabinetach kosmetycznych panuje jednak „moda” co do częstotliwości wykonywanych zabiegów. Które są teraz na czasie?

Relaksujący masaż ciała

Masaże mają to do siebie, że poprawiają krążenie krwi na całym ciele. Ponadto wzmacniają odporność i działają relaksująco. Jesteśmy często zabiegane i taki zabieg z pewnością usunie zbędne napięcie, które jest wywołane stresem w pracy. Jednym z najpopularniejszych jest masaż stemplami. Polega on na posługiwaniu się specjalnym narzędziem, który jest wypełniony leczniczymi składnikami takimi jak imbir i trawa cytrynowa. Stemple należy podgrzać z których będą się ulatniać substancje aktywne. Innym zabiegiem jest masaż bańką chińską. Prócz usuwania cellulitu wygładza skórę. Mikrodermabrazja jest często wybieranym zabiegiem wśród Pań. Polega on na złuszczaniu skóry za pomocą specjalnej głowicy wypełnionej mikrokryształkami. Skutecznie usuwa plamki po opalaniu.

Peelingi chemiczne i nie tylko

Sam zabieg można podzielić na kilka rodzajów. Stanowi on największą skuteczność w oczyszczaniu skóry, ale posiada też swoje wady. W zależności od użytej substancji skóra bez wątpienia jest pozbawiona zrogowaciałej warstwy skóry, która nadaje jej nie tylko ładny odcień, ale także gładkość. Część z nich jest stosowanych do skutecznej walki ze zmarszczkami. Japoński cosmolifting to zabieg, który polega na stymulowaniu odpowiednich punktów na twarzy. Skóra w tych miejscach jest masowana opuszkami palców w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami. No i oczywiście jak to masaż – bardzo relaksuje. Więcej informacji na temat zabiegów można znaleźć na http://www.kosmetyczkawroclaw.com/. Wartym wzmianki jest jeszcze zabieg o nazwie pHformuła, który wygląda dokładnie tak samo jak peelingi chemiczne, ale posiada inny sposób na usunięcie niedoskonałości. Z pewnością mogą z niego skorzystać osoby, które dyskwalifikują się na peeling kwasami. Jednak pielęgnacja skóry powinna się odbywać codziennie a każda kobieta powinna mieć w swojej łazience zwykły tonik do oczyszczania twarzy.