Na działkę na weekend – w co się spakować?

Powoli zbliżają się już coraz wyższe temperatury i coraz więcej osób zamierza pogodne weekendy spędzać na działce. Jednak tu pojawia się problem – w co się spakować? Oczywiście możemy wziąć ogromną walizkę albo powrzucać luzem rzeczy do samochodu jednak wcale nie jest to takie wygodne rozwiązanie. W co zatem możemy się spakować?

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Dobrym wyjściem jest zakup dość uniwersalnej torby. Co to jest? Otóż tak nazywana jest klasyczna torba przypominająca swoim wyglądem torbę sportową. Otwiera się zamkiem błyskawicznym z góry, ma wiele kieszeni i przegródek i jedną komorę główną, pasek zakładany na ramię i dwa paski do trzymania torby w ręce. Dodatkowo torbę możemy zawiesić na ramieniu na długim pasku. Co więcej – jednolity kolor, możliwość doczepienia kółek oraz dobry, wytrzymały materiał sprawiają, że torba ta idealna jest na wiele okazji.

Rodzaje toreb podróżnych

A jakie jeszcze inne mamy możliwości? Wbrew pozorom bowiem torba podróżna to nie tylko klasyczna torba opisana powyżej. Możemy spakować się także w inne rzeczy.

Plecak podróżny

Oczywiście może to być plecak. Na pewno sprawdzi się on świetnie w sytuacji, w której nasza działka jest położona w mniej cywilizowanym miejscu. Będzie to także dobry wybór, jeżeli planujemy na miejscu jakieś wycieczki piesze czy rajdy. Ponadto plecak dobrze się sprawdzi, jeśli nie mamy samochodu i musimy dotrzeć busem, tramwajem albo innym środkiem transportu na naszą działkę.

Mini walizka

Mini walizkę posiada dzisiaj wiele osób. Znakomicie bowiem sprawdza się ona w przypadku przeróżnych podróży służbowych, delegacji czy podróży samolotem. Słowem – jeśli chcemy, aby nasze rzeczy były schludnie i idealnie ułożone, a ponadto mamy jeszcze jakieś limity bagażu, to tu mała walizeczka sprawdzi się świetnie.

Torba podróżna

Na koniec oczywiście może to być klasyczna torba podróżna. Najczęściej spotkamy takie torby, jak te opisane powyżej, jednak warto wiedzieć, że dzisiaj możemy kupić również torby o innych kształtach i formach jak np. torbę podróżną przypominającą wyglądem damską torebkę.

źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/

Jak wybrać torbę weekendową?

Warto jednak wiedzieć, że bez względu na to, na którą opcję się decydujemy, to jednak jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. A zatem przede wszystkim będzie to materiał. Musi on być wodoodporny, odporny na ścieranie, wytrzymały i łatwy do pielęgnacji i czyszczenia. W przeciwnym razie bowiem bardzo szybko nasza torba nie będzie się do niczego nadawała. Ponadto musi ina być wygodna . Przymierzmy ją w sklepie i jeśli coś będzie nam nie pasowało, to jednak warto zastanowić się wówczas nad wyborem innej.