Mężczyźni również powinni zadbać o swoje dłonie

man-164962_640Minęły już te czasy, kiedy tylko kobiety korzystały z usług kosmetyczki. Obecnie jest to bowiem również domeną mężczyzn. Przestali oni zwracać uwagę na złośliwe przytyki swoich znajomych, a zaczęli się troszczyć o to, jak postrzegani są na przykład w pracy. Dlatego mężczyźni nie boją się już tak zwanych salonów piękności, które częściej nazywają się teraz gabinetami kosmetycznymi. Może ta zmiana powstała z myślą o nich?

Dłonie są wizytówką mężczyzny

Szczególnie jeśli uprawia on zawód, który wymaga codziennego widywania się z różnymi ludźmi – klientami czy pracownikami innych firm. Często przy witaniu się mężczyźni podają sobie ręce i to właśnie jest ten moment, kiedy największa uwaga skupia się na dłoniach. Dodatkowo najbardziej widoczne jest to na przykład w Japonii, kiedy wizytówkę podaje się obiema dłońmi z lekkim ukłonem. Wtedy nasz rozmówca widzi nasze dłonie i paznokcie, które w takiej sytuacji powinny być nieskazitelnie czyste oraz zadbane. Ale nawet jeśli mężczyzna nie ma na co dzień w pracy kontaktu z innymi osobami, to wciąż miłe jest (szczególni dla kobiety), kiedy dba on o swój wygląd. I nie chodzi tutaj tylko o regularne wizyty u fryzjera oraz golenie się, ale także właśnie zwracanie uwagi na paznokcie oraz skórę dłoni czyli po prostu manicure męski.

Rodzaje manicure’u

Kosmetyczki w salonie Easy Nails mają do zaoferowania chociażby manicure klasyczny. Skupia się on na odpowiednim spiłowaniu płytki, usunięciu skórek oraz odżywieniu samych paznokci. Są jednak inne zabiegi, przeznaczone dla skóry zniszczonej, która wymaga większej uwagi. To na przykład parafina na dłonie, która może być stosowana chociażby podczas mroźnej zimy. Otula ona skórę dłoni ciepłą warstwą, dzięki czemu bardzo szybko przywraca jej naturalną gładkość oraz miękkość. Taki kompres z parafiny pobudza krążenie oraz rozgrzewa, co jest idealnym sposobem na zachowanie gładkiej skóry podczas sezonu jesienno-zimowego.

Jak widać współcześnie, salony kosmetyczne oferują swoim klientom coś więcej niż tylko tak zwany french czy tipsy. Niektóre z nich nazywane są nawet małymi gabinetami spa, a wszystko to ze względu na zakres ich usług.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.