Jedwabiście gładka skóra dzięki depilacji woskiem

girl-1303822_640

Trudno się dziwić, że depilacja woskiem osiągnęła ogromną popularność na światową skalę. Niełatwo również wyobrazić sobie funkcjonowania branży kosmetycznej bez tego zabiegu upiększającego. Jest uwielbiany przez kobiety i gwarantuje piękną, jedwabistą i idealnie gładką skórę nawet na kilka tygodni. To ogromna oszczędność czasu oraz działanie ekonomiczne. To zdecydowanie lepsza metoda niż usuwanie zbędnego owłosienia jednorazową maszynką do golenia,

Przygotowanie do wykonania depilacji woskiem nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy jedynie, aby odrastające włoski wystawały widocznie ponad naskórek, tak aby możliwe było przyczepienie do nic wosku. Oprócz tego,podczas kąpieli przed depilacją, należy wykonać peeling. Likwidacja martwego naskórka umożliwi mocne przywarcie wosku do skóry. Nie należy natomiast traktować skóry różnego rodzaju balsamami nawilżającymi, olejkami do ciała czy kremami. Kosmetyki te są niezwykle korzystne dla skóry gdyż zapewniają jej odżywienie, nawilżenie i piękny wygląd. W tym przypadku jednak należy ich unikać, gdyż natłuszczona skóra uniemożliwi przyczepność jakiegokolwiek preparatu kosmetycznego.

Mimo, że na drogeryjnych półkach, obecnie znajdziemy wszystko, nie warto zakupować dostępnych tam zestawów do depilacji woskiem. Paski woskowe nie gwarantują tak skutecznych i długotrwałych efektów jak zabieg wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Poza tym, umiejętne wykonanie depilacji wymaga dużego doświadczenia i precyzji. Istotny jest czas pozostawienia wosku na skórze oraz sposób zerwania plastra. Wbrew pozorom, nie jest to proste zadanie. Plaster musi zostać zerwany odpowiednio szybko, aby wyrwać włoski wraz z cebulkami. Poza tym, istotny jest kąt zrywania plastra oraz jego kierunek, który powinien zostać utrzymany w stronę przeciwną od wzrostu włosów. Zabieg wykonywany samodzielnie w domu zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych skutków, a wręcz przeciwnie. Często prowadzi on do pojawienia się pewnych problemów jak na przykład odparzenia czy nieestetycznie wyglądające siniaki., Poza tym, wizyta w salonie wiąże się z relaksem i odpoczynkiem. Codzienna bieganina, natłok obowiązków, praca i stres mogą doprowadzić do zmęczenia organizmu. Z tego powodu warto od czasu do czasu pozwolić sobie n a stu procentowe odprężenie.

Depilacja woskiem potrafi osiągnąć zadziwiająco dobre efekty (zobacz depilacja woskiem we Wrocławiu). Szybkość wykonywania zabiegu, jego skuteczność oraz długotrwałość to czynniki dzięki którym nawet najbardziej wymagająca klientka wyjdzie zadowolona z salonu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.