Jaki rodzaj manicure’u jest najlepszy?

hands-675899_640W dzisiejszych czasach salony piękności zasypują nas swoimi ofertami. Dawno minęły już te lata, kiedy można było sobie sprawić tylko manicure klasyczny czy tipsy i na tym koniec. Teraz salony kosmetyczne prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych technik, które mają za zadanie przyciągać nie tylko klientki, ale również klientów.

Manicure klasyczny?

Jest to odpowiednia forma dla kobiet, które często lubią zmieniać kolor na swoich paznokciach. Kiedy przychodzimy do salonu na właśnie taki rodzaj manicure’u, kosmetyczka oczyszcza nasze paznokcie i odsuwa szpatułkami bądź usuwa skórki wokół paznokci. Następnie, w zależności od naszego życzenia, może położyć na przykład tylko odżywkę i na tym skończyć manicure. Jeśli jednak lubimy bawić się kolorami, może zaproponować nam taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Niektóre salony nawet przy kolorowych lakierach stosują najpierw odpowiedni podkład, który zapobiega na przykład przebarwieniom paznokci przy mocno napigmentowanych lakierach. Oprócz tego, stosuje się również tak zwany top, aby utrwalić nałożony lakier i kolor. Tego rodzaju manicure istnieje również w wersji dla mężczyzn, kiedy to kosmetyczka oczyszcza płytkę, a także odsuwa lub usuwa skórki. Na tym jednak zazwyczaj kończy się delikatny, męski manicure.

A może hybryda?

Wbrew pozorom, jest to bezpieczny rodzaj manicure’u. Oczywiście, jak podczas wszystkich zabiegów kosmetycznych, liczy się profesjonalizm kosmetyczki. W salonie Easy Nails mamy pewność tego, że nasze paznokcie są pod najlepszą opieką. Opinia o tym, jakoby hybryda nie była bezpieczna dla naszych paznokci, wzięła się prawdopodobnie stąd, że nieumiejętne kosmetyczki nie umiały jej prawidłowo usunąć. Przede wszystkim, hybrydy nie trzeba piłować, jak klasycznych tipsów. Tego typu manicure jest jednak trwalszy od klasycznego, bywa więc doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które ciągle są w biegu i nie mają czasu na to, aby co parę dni lub nawet co tydzień zajmować się swoimi paznokciami czy chodzić do salonu.

Klasyczny, żelowy manicure odchodzi już w zapomnienie. Jest raczej oznaką zatrzymania się w czasie i złego gustu, niż nowoczesności. Teraz wciąż stawia się chociażby na bardzo popularny french, hybrydę czy manicure Vinylux, chyba najnowszą technikę upiększania paznokci.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.