Jak dbać o estetyczny wygląd dłoni?

nails-865121_640

Większość kobiet pragnie wyglądać atrakcyjnie w każdej sytuacji. Z tego powodu dbają nie tylko o wygląd i fryzurę, ale również wykonują szereg zabiegów na ciele. Oprócz wyglądu skóry, bardzo ważna jest też estetyka dłoni, a zwłaszcza paznokci.

Skóra dłoni
Dłonie, jak wiadomo, pomagają nam praktycznie we wszystkim i to właśnie nimi wykonujemy precyzyjne czynności. Służą nam też przy posiłkach i w różnych sytuacjach międzyludzkich, jak chociażby przywitanie przez podanie ręki czy gestykulacja. Wiele osób zwraca uwagę na ich wygląd, dlatego należy o nie dbać, zwłaszcza, jeśli jest się kobietą. Podstawą jest oczywiście higiena. Większość zdaje sobie sprawę, jak ważne jest mycie rąk, ponieważ bardzo szybko gromadzą się na nich bakterie. Niestety, woda i detergenty powodują wysuszenie skóry. Z tego powodu dobrze jest nawilżać dłonie tak często, jak to możliwe. W tym celu najlepiej sprawdzają się kremy na bazie gliceryny, z witaminami A i E. Dzięki temu dłonie będą zawsze miękkie w dotyku, a proces starzenia się skóry w tych okolicach zostanie spowolniony.

Paznokcie
Oprócz skóry na dłoniach bardzo ważny jest również wygląd paznokci. Oczywiście, najważniejsze jest, by zawsze były czyste i nieobgryzione, a także sprawiały wrażenie zdrowych i mocnych. Wiele zabiegów związanych z paznokciami można bez problemu wykonać w domu, jeśli ma się odpowiednią wiedzę na ten temat. Wiele kobiet decyduje się na samodzielne piłowanie i profilowanie kształtu płytki, a także wycinanie skórek i malowanie paznokci. Jednak chcąc uzyskać najlepszy efekt, warto wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie profesjonalnie przeszkolona osoba wykona idealny manicure, na przykład przy użyciu lakierów hybrydowych.

Manicure hybrydowy
Lakiery hybrydowe są dedykowane dla osób, które cenią sobie długotrwały efekt, a jednoczenie nie chcą niszczyć płytki paznokcia. Manicure hybrydowy utrzymuje się około 2 tygodnie na paznokciach, nie odpryskując i zapobiegając łamliwości paznokci. Z tego powodu jest to też dobry sposób dla osób, które mają osłabioną płytkę paznokciową, zwłaszcza, że nie niszczy się ona nawet przy ściąganiu lakieru. Dzieje się tak, ponieważ w tym celu używa się wacików nasączonych acetonem, dzięki którym manicure odchodzi, nie powodując uszkodzeń paznokci.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.