Idealnie gładkie nogi? To proste!

legs-1031525_640

Zapewne każda kobieta marzy o idealnie gładkich nogach. Często jednak mamy z tym problem, bo już niedługo po goleniu włoski znów odrastają. Jak sprawić, by nasze nogi były gładsze na dłużej?

Kobiety mają różne sposoby na depilację. Jedne mniej, drugie bardziej skuteczne. Specjalnie dla Was przedstawimy plusy i minusy każdego sposobu. Może wybierzecie coś dla siebie.

Maszynka do golenia

Najtańszym i oczywiście najprostszym sposobem jest maszynka do golenia. Jej plusy to oczywiście niska cena i bezbolesność. Dużym minusem jest jednak szybkie odrastanie włosków.

Depilator elektryczny

Kolejnym sposobem jest użycie depilatora. Zabieg niestety bardzo bolesny, bo włoski wyrywane są razem z cebulkami, chociaż producenci oferują wciąż chłodzące nakładki i inne cuda, by umilić kobietom ten zabieg. Plusem depilatora jest spokój od włosków przez jakiś miesiąc.

Plastry woskowe i pasty cukrowe

Reklamy oferują wiele rodzajów plastrów – różane, z olejkiem kokosowym i inne.  Jednak zabieg będzie skuteczny dopiero wtedy, jeśli zrobisz go w salonie kosmetycznym. Zabieg jest niestety bardzo bolesny, ale czego się nie robi, żeby wyglądać pięknie? Warto stosować taką depilację, ponieważ włoski odrastają wolniej i są dużo delikatniejsze.

Wiele zabiegów depilacyjnych nie może być używanych na skórę opaloną, ponieważ jest ona traktowana jako podrażniona. Jeśli potrzebujemy delikatnego zabiegu, który nie podrażni naszego ciała jeszcze bardziej, wybierzmy depilację pastą cukrową. Więcej o tym zabiegu poczytacie na stronie Easy Waxing.

Kremy do depilacji 

Ekspresowo rozpuszczają włosy, ale strasznie śmierdzą.

Usuwanie laserowe

Jest to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia i niestety też najdroższa. Dzięki użyciu lasera, włoski już nie odrastają. Warto jednak pamiętać, że takich zabiegów nie powinniśmy stosować, jeśli często korzystamy z solarium, a skutkiem ubocznym depilacji laserowej mogą być poparzenia,

Elektroliza

Na samą myśl włosy stają nam dęba. Zabieg jest kosztowny, ale też odznacza się dużą skutecznością. Polega on na wkłuwaniu igły elektrycznej w cebulki włosa. Kilka takich zabiegów sprawi, że problem owłosienia będzie dla nas przeszłością. Należy jednak pamiętać, że metoda ta jest zakazana kobietom w ciąży.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzecie, warto dowiedzieć się więcej o poszczególnych sposobach depilacji i kosztach zabiegów.

 

Easy Waxing – Studio Depilacji Woskiem i Kosmetyki
Witryna: http://easywaxing.pl/pl/
Adres: Grzybowska 39, 00-855 Warszawa
Telefon: 22 400 25 29

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.