Fotodepilacja IPL+RF – sposób na gładkie nogi!

„Chcę oglądać Twoje nogi, nogi, nogi” śpiewali niegdyś Czarno-Czarni. Piękne i gładkie nogi przez cały rok to coś, czego pragnie każda kobieta. Na szczęście współcześnie salony kosmetyczne oferują nam wiele zabiegów, dzięki którym depilacja nie tylko będzie trwała, ale i praktycznie bezbolesna. Jednym z takich zabiegów jest właśnie fotodepilacja IPL.

Na czym polega zabieg fotodepilacji IPL+RF? Fotodepilacja to technika usuwania owłosienia za pomocą impulsów światła (IPL) przy jednoczesnym dogrzaniu fragmentu skóry przy użyciu fal radiowych RF. Meszki włosowe, w wyniku przegrzania ulegają zniszczeniu, a proces formowania się nowych włosów zostaje zablokowany. Po ok 2-3 tygodniach od zabiegu włoski wypadają razem z cebulkami.

Trwałość fotodepilacji

U większości osób, które poddają się takiemu zabiegowi, włosy usuwane są w min. 80-85%. Przez następnych kilka lat pojawiają się tylko pojedyncze włoski, które rosną już znacznie wolniej i rzadziej. W celu uzyskania jak najlepszego efektu zabieg fotodepilacji powinno powtarzać się regularnie, co 3 tygodnie (5-9 zabiegów). Należy pamiętać, że ilość zabiegów zależy od wielu czynników – głównie od naszego fototypu skóry, owłosienia i części ciała, którą poddajemy depilacji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Musimy przede wszystkim pamiętać, że przez około miesiąc przed zabiegiem nie powinnyśmy się opalać, depilować woskiem czy depilatorem, a także nie wolno nam stosować kremów z witaminą C czy kwasami owocowymi. Przed fotodepilacją nie powinnyśmy też używać żadnych kremów i pić alkoholu. Pamiętajmy także, by na 1-3 dni przed zabiegiem ogolić się maszynką, ponieważ zabieg jest najskuteczniejszy, gdy nasze włoski mają ok. 1-3 mm długości. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, by dowiedzieć się o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach.

Czy zabieg jest bolesny?

Głowice IPL stosują zwykle efekt chłodzenia, dzięki uczucie gorąca w trakcie zabiegu jest redukowane. Klientki mogą czuć jedynie uczucie ciepła, mrowienie i ewentualnie delikatne pieczenie. Dodatkowo przed oraz po zabiegu stosuje się specjalne żelowe okłady schładzające, minimalizujące ryzyko podrażnień.

Cennik takiego zabiegu oraz więcej informacji znajdziecie na stronie: http://easywaxing.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.