Elegancki płaszcz – co masz do wyboru?

Jeśli pragniesz posiadać świetnie prezentujący się płaszcz, musisz zadbać o coś więcej niż zakup fasonu, który akurat jest trendy. Przede wszystkim liczy się to, jak ten płaszcz jest wykonany, z czego jest uszyty i jak na Tobie leży.

Płaszcz dopasowany

Jeśli pragniesz podkreślić swoje kształty klasycznym płaszczem, dobierz odpowiedni materiał i dostarcz go dobrej krawcowej. Sklepowe okrycia, nawet jeśli są drogie, są szyte na uniwersalne rozmiary, dlatego zawsze jakaś zakładka nie będzie się zgadzać. Dla przykładu, jeśli jesteś szczupła ale masz duży biust, płaszcz w Twoim rozmiarze może go spłaszczać. Z kolei kupiony większy, już nie podkreśli Twojej figury tak, jak byś chciała. W przypadku płaszcza dopasowanego to bardzo ważne, by szyć go pod wymiary przyszłej właścicielki. Istotne jest także to, jaki materiał na płaszcz wybierzesz. Czy będzie to gładka bawełna z domieszką przeciwdeszczowego poliamidu, czy może postawisz na żakardowy materiał wykonany głównie z wełny. W zależności od tego, co wybierzesz, ten sam fason będzie wyglądał inaczej. Polecamy sztywny materiał oraz wszycie podszewki.

Płaszcz oversize

W przypadku płaszczów oversize, można poszaleć. Przepiękne wełniane materiały z elementami kwiatowymi, czy wzorami geometrycznymi (słynna pepitka), nadają się doskonale do wykonania płaszcza oversize. Należy jednak pamiętać, że nie każdy na takie okrycie może sobie pozwolić. Panie z szerokimi ramionami powinny podkreślić np. wąską talię. Podobnie jest z kobietami puszystymi. Obfity biust zbuduje z naszego płaszcza pewnego rodzaju namiot a spod niego będą wystawiać drobne nóżki. Nie jest to szczęśliwe połączenie i chociaż panie z widocznymi krągłościami pragną nie raz ukryć się pod warstwą materiału, tak naprawdę lepszy będzie dla nich płaszcz profilowany, który podkreśli kształty sylwetki. Ponieważ nie zawsze liczy się rozmiar, lecz istotne są proporcje.

Płaszcz wielozadaniowy

Jeśli poszukujesz materiału do płaszcza wielozadaniowego, czyli takiego z odpinanym kapturem, ocieplającą podszewką, z możliwością wyprofilowania go ściągaczem, najlepszy będzie nieco bardziej podatny materiał. Miękka bawełna z domieszką sztucznym ulepszaczy powinna się sprawdzić. Jeśli masz jakieś wątpliwości, najlepiej spytaj o opinię specjalistów w tej dziedzinie.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml