Dla wszystkich których kochasz…e-kartki

heart-471783_640Czasami wyrażenie emocji bardzo dużo nas kosztuje. Zwłaszcza nieśmiałe osoby mogą mieć z tą czynnością nie lada problem. Oryginalnym rozwiązaniem w taki wypadku są e-kartki. Dzięki nim powiemy wszystko to, co onieśmiela nas w realnym świecie. I chociaż żaden sms czy mail nie zastąpi prawdziwej papierowej pocztówki, kartka elektroniczna może być jej nowoczesnym substytutem.

Dla niewtajemniczonych – e-kartką, inaczej pocztówka elektroniczną nazywamy wirtualną kartkę, wysyłaną za pomocą stron internetowych lub poczty elektronicznej. Użytkownik, chcąc nadać taką „przesyłkę”, wypełnia formularz danych na stronie internetowej, zajmującej się ich dystrybucją. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pocztówki, podajemy zarówno dane odbiorcy, jak i nadawcy – jego imię lub pseudonim oraz e-mail. Przed nadaniem określa się również datę wysłania. Gdy kartka zostanie dostarczona, mamy możliwość dowiedzieć się o tym, dzięki wcześniejszemu wybraniu opcji powiadomienia. Teraz czas na napisanie wiadomość – podstawowe możliwości edytora przypominają te, które oferują nam standardowe edytory tekstu. Kolejno wskazujemy znaczek, do wyboru jest zwykle kilkanaście wzorów, oraz tło – paleta kolorów jest całkiem bogata. Pozostaje już tylko kliknąć „wyślij”, aby po chwili ukochana osoba mogła cieszyć się z miłej niespodzianki. Obecnie ilość wzorów oraz motywów na każdą okazję jest nieograniczona. Kreatywni graficy prześcigają się w pomysłach im więcej bowiem możliwości, tym mniejsza szansa, że nasz adresat taką kartę już gdzieś wydział, albo dostał.

Jak widać, wysyłanie kartki elektronicznej jest nie tylko bardzo proste, ale i darmowe. Teraz już wiesz, co powinieneś zrobić, aby Twoi bliscy czuli się ważni każdego dnia.