Depilacja bikini, czyli moda na fryzury intymne

summer-1169771_640

Depilacja intymna to nie tylko kwestia zachowania odpowiedniej higieny, ale także estetyki. W chwili obecnej to coś więcej niż sama depilacja brazylijska lub hollywoodzka. Oczywiście pozbycie się wszystkich włosów łonowych nadal jest w modzie, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na specjalne fryzury intymne. Duża liczba salonów kosmetycznych posiada w swojej ofercie tego typu usługi. Można wybierać między strzyżeniem, farbowaniem lub układaniem.

Według niektórych fryzury intymne to jedynie strata czasu i pieniędzy, ponieważ włosy szybko odrastają i już po kilku dniach można mieć problem z rozpoznaniem wykonanego kształtu. Jednak panie decydujące się na tak fantazyjny czyn, traktują ten zabieg jako odskocznię od codzienności i możliwość zaskoczenia partnera czymś nowym, ciekawym. Krótkotrwałość efektu traktują jako szansę na poeksperymentowanie. Co ważne, odpowiednia fryzura intymna może wymodelować ciało i pomóc zatuszować jego niedoskonałości.

Wykonanie fryzury intymnej następuje najczęściej w kilku etapach. Najpierw kosmetyczka ustala z klientką jaki kształt będzie najbardziej odpowiedni. Następnie zostaje wykonana depilacja bikini, zgodnie z wybranym motywem. Włoski, które pozostaną są przycinane i ewentualnie farbowane, a nawet zaplatane. W ofercie salonów można znaleźć wiele ciekawych wzorów: serduszka (najczęściej czerwone), strzałki, trójkąciki, diamenty, kółka, a nawet korony i kolorowo farbowane irokezy. W sezonie świątecznym można wykonać również kolorowe bombki lub choinki. Na specjalne okazje można pokusić się także o wplecenie we włosy koralików, wstążek czy kolorowych piórek.

Depilację miejsc intymnych można przeprowadzić przy pomocy wosku twardego, wosku miękkiego lub pasty cukrowej. Wybór metody zależy w głównej mierze od rodzaju skóry i włosków. Dobra kosmetyczka z pewnością będzie w stanie doradzić odpowiedni sposób. W momencie umawiania wizyty poinformuje nas również jak odpowiednio przygotować się do zabiegu:
– dwa dni przed wizytą w salonie nie wolno korzystać z sauny i solarium,
– na dzień przed warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek,
– w dniu zabiegu nie należy stosować żadnych natłuszczających i nawilżających kosmetyków,
– przed samą depilacją koniecznie trzeba zadbać o higienę intymną,
– długość włosków powinna być większa od 0,5 cm a mniejsza niż 1 cm; jeśli są dłuższe to przed pójściem do salonu należy je skrócić nożyczkami.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.