A może manicure japoński?

hand-221630_640W naszej kulturze istnieje wiele metod pielęgnacji oraz potraw czy nawet kosmetyków zapożyczonych z innych krajów. Wszyscy znamy słynne hot dogi czy hamburgery ze Stanów Zjednoczonych lub sushi z Japonii. Niewiele osób wie jednak, że w salonach kosmetycznych w naszym kraju mamy istnieje coś takiego, jak manicure japoński.

Czym jest manicure japoński?

Nie jest on chyba aż tak egzotyczny, jak to brzmi. Nie opiera się bowiem na malowaniu różnych przedziwnych wzorów czy przedłużaniu paznokci o różnych kształtach. Nie ukrywajmy jednak, że właśnie z tym może się to kojarzyć niektórym osobom. Często jednak słyszą one nazwę „manicure japoński” pierwszy raz w swoim życiu i dlatego, mówiąc kolokwialnie, ponosi ich fantazja. Może łączą japoński manicure z technikami makijażu gejsz lub różnymi japońskimi popkulturami. Jednak ta metoda dbania o paznokcie oraz skórę dłoni w niczym ich nie przypomina.

Jest to bowiem nie tyle technika malowania samych paznokci, ale dbania o płytkę. To idealny wybór dla kobiet, które chcą poprawić kondycję swoich paznokci – zapobiec ich łamaniu czy rozdwajaniu się. Trzeba również dodać, że ten zabieg zauważalnie wpłynie także na przyspieszenie wzrostu płytki paznokcia. Wykonuje się go w bardzo prosty sposób, jednak nawet przy zastosowaniu takiej techniki trzeba mieć doświadczenie, które posiadają kosmetyczki z salonu Easy Nails. Tutaj tajemnica nie tkwi w samym wykonaniu, ale w użytych kosmetykach. Same czynności skupiają się na wcieraniu specyfików w płytkę paznokci. Najpierw więc wciera się odżywczą pastę z minerałami i witaminami, a następnie puder i kolejną warstwę pasty, która to wszystko zabezpieczy. Manicure japoński daje nam perłowy blask zdrowej płytki paznokcia oraz nieskazitelną powierzchnię bez malowania lakierem. Nałożenie go będzie zresztą możliwe dopiero po około miesiącu od zabiegu, ponieważ przez ten czas paznokcie będą tak gładkie, że żaden lakier nie będzie się ich trzymał. Nie będzie to zresztą potrzebne, bo płytka będzie nieskazitelna oraz piękna i bez niego.

Jeśli więc nasze paznokcie są łamliwe i bardzo często się rozdwajają, warto pomyśleć o manicurze japońskim, dającym nie tylko piękną powierzchnię płytki, ale przede wszystkim niezwykłe odżywienie całego paznokcia.

 

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.